Przewodnik po stylach część 3 – jaki styl pasuje do Ciebie?

Urządzając mieszkanie czy dom, zastanawiamy się jaki styl będzie najbardziej odpowiedni do naszego wnętrza. Warto zapoznać się ze wszystkimi stylami, tak aby wybrać idealny wystrój wnętrz, opisujący nasz charakter i osobowość. W dzisiejszym artykule na tapetę weźmiemy dwa popularne style –skandynawski i glamour, oraz przyjrzymy im się z bliska.

Styl skandynawski

Pochodzi z krajów nordyckich i charakteryzuje się prostotą, uniwersalnym charakterem, naturalnymi kolorami i materiałami oraz funkcjonalnością. Styl skandynawski dzieli się na cztery kierunki: fiński, duński, norweski oraz szwedzki.

Kolory – dominują jasne barwy takie jak: biel, beż, jasne szarości czy pastele.

Naturalne materiały i tkaniny – jedną z kluczowych ról w stylu skandynawskim odgrywa zastosowanie drewna oraz kamienia. We wnętrzu postaw na różnorodne tekstylia z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len, juta czy wełna. Plecione koce, pledy z grubym splotem, dywany czy zasłony ocieplą wnętrze, a naturalne i stonowane kolory dodadzą harmonii.

Minimalizm, proste formy i funkcjonalność w jednym – styl skandynawski charakteryzuje się prostotą oraz kładzie duży nacisk na funkcjonalność. Stosuje się meble o prostych liniach i geometrycznych kształtach, które nadają wnętrzu przestronności i nowoczesności.

Graficzne akcenty – w stylu skandynawskim stawia się na minimalizm , choć często stosuje się subtelne akcenty, takie jak grafiki, plakaty, tapety czy poduszki z geometrycznymi wzorami, które są ciekawymi elementami przykuwającymi uwagę.

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i funkcjonalność.  Uniwersalny charakter sprawia, że łatwo i dobrze łączy się z innymi stylami. Dzięki zastosowaniu naturalnych tkanin i kolorów, wnętrze staje się oazą spokoju i harmonii.

 

Styl glamour

Pochodzi ze Stanów zjednoczonych, inspirowany był kinem oraz modą, która panowała ówcześnie na czerwonych dywanach w Hollywood. Charakteryzuje się luksusem, przepychem, bogatymi zdobieniami oraz bujną paletą barw.

Kolorystyka – występują mocne kolory, takie jak czerń, bordo, czerwień lub granat, aby podkreślić elegancję wnętrza. Natomiast dodatki należy wybierać w stonowanych kolorach, jak beż, czerń, biel czy srebro lub złoto, aby zachować  elegancje.

Przepych – we wnętrzach urządzonych w stylu glamour nie ma takiego słowa jak minimalizm. Bogato zdobione meble, pikowane kanapy, diamentowe lampy i żyrandole, czarno białe obrazy nawiązujące do filmów z Hollywood, czy lustrzane tace, podkreślą bogactwo i wyrafinowanie wnętrza,

Luksusowe tkaniny – welur, aksamit, jedwab, brokat czy satyna to najczęściej stosowane materiały w stylu glamour. Te bogate tekstury dodadzą wnętrzu przepychu i komfortu.

Błyszczące powierzchnie – chrom, złoto, srebro i kryształy są nieodłącznymi elementami stylu glamour, takie jak lustrzane meble, srebrne i złote dodatki, czy kryształowe żyrandole. Te błyszczące akcenty dodają przestrzeni blasku.

Styl glamour jest jednym z najbardziej kolorowych i wybujałych stylów. Będzie dobrym wyborem dla osób, które lubią przepych, luksusowe dodatki i materiały, kolory oraz kicz.

 

To tylko dwie opcje stylów do rozważenie z kilkudziesięciu dostępnych na rynku. Jeśli lubisz spokój, harmonię i naturalne dodatki, wybierz styl skandynawski, natomiast jeśli dobrze czujesz się w otoczeniu kryształów, srebra, złota i luksusowych materiałów, dobrym wyborem może być styl glamour. Możesz połączyć te style razem, stosując naturalną bazę w stylu skandynawskim, dopełniając ją bogatymi dodatkami glamour. Salony dostępne w Galeria Polskie Meble w Poznaniu, oferują szeroki wybór mebli i dodatków, dopasowanych do wyżej wymienionych stylów.

Galeria
Polskie Meble
Adres: Al. Solidarności 34
Poznań
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-18

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.