5 kroków do stworzenia świątecznej atmosfery w Twoim domu

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w ciągu roku. Przygotowania do niego często wiążą się z gorączką zakupów, wzmożonymi porządkami,  gotowaniem świątecznych potraw. Przyozdabiamy dom. Dekorujemy okna. W salonie stawiamy choinkę, na której zawieszamy ozdoby świąteczne. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę podczas przygotowań naszej przestrzeni na święta? 

Zapachy

Święta Bożego Narodzenia mają swój wyjątkowy zapach. Dla jednych kojarzą się z zapachem smażonego karpia, czerwonego barszczu, pieczonych pierników. Dla drugich pachną korzennymi przyprawami. Wanilia połączona z cynamonem, jabłkiem oraz pomarańczą. Wzbogacona o zapach goździków. To tylko jedna z mieszanek zapachowych, która buduje świąteczny nastrój. Wybierając odpowiedni, świąteczny zapach pamiętajmy o tym aby jego woń nie była zbyt ciężka. Unoszący się w powietrzu, delikatny świąteczny zapach pozwoli nam rozkoszować się nimi przez długi czas.

Oświetlenie

Zimowe wieczory bywają przyjemne jeśli zadbamy o odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy wykreować niepowtarzalny klimat, który wpłynie na nasze samopoczucie. Przygaszone światło, płomień rozstawionych po pokoju świec. Dobierając te ostatnie pamiętaj o ich różnej wysokości. Ustawione na złotej tacy stworzą piękną dekorację, która rozświetli wnętrze. Jeśli pragniesz dodać wnętrzu elegancji koniecznie skorzystaj ze świeczników wykonanych z kryształu. Blask płomienia świecy ustawionej w takim świeczniku pięknie rozproszy się po pomieszczeniu.

Koce i poduszki

Miękkie i przytulne koce i poduszki nadadzą wnętrzu klimatu. Pozwolą stworzyć przytulną przestrzeń w Twoim domu. Wybierając je zwracaj uwagę z jakiego materiału są wykonane. Wełniane koce nie tylko się pięknie prezentują ale również rozgrzeją Cię podczas chłodnych, zimowych wieczorów. Miękkie poduchy ocieplą wnętrze. Dzięki nim Twój salon stanie się przytulną przestrzenią do spędzania miło świątecznego czasu.

Rośliny

Stanowią jeden z ważniejszych elementów wystroju świątecznego wnętrza. Czerwona lub biała gwiazda betlejemska będzie piękną ozdobą świątecznego stołu. Jej kolory dodadzą wnętrzu świątecznego charakteru i będą piękną ozdobą przez długi czas. „Must have” każdych świąt Bożego Narodzenia to jemioła. Wieszany u sufitu pęk jemioły ma zapewnić nam pomyślność i odpędzać złe moce. Symbolem świąt jest choinka. Zieleń drzewka symbolizuje płodność, siłę i życie. Bogato zdobione bombkami, łańcuchami, ręcznie wykonanymi piernikami czy jabłkami drzewko będzie idealnie się prezentować podczas świąt.

Ozdoby

Bombki, słomiane zawieszki, kryształy, łańcuchy, pierniki… możliwości aranżacji drzewka choinkowego  jest wiele. Pamiętaj to jak będzie wyglądać finalnie zależy wyłącznie od Twojej własnej inwencji twórczej. Przy ozdabianiu drzewka zaangażuj dzieci. Niech stworzą wyjątkowe ozdoby, dzięki którym choinka nabierze odpowiedniego, indywidualnego charakteru. Pozwól aby Twoja fantazja wykreowała drzewko idealne na zbliżające się święta.

 

 


Aktualności