Aranżując wnętrze, inspiracji szukaj w naturze!

Poznaj rozwiązania, które pozwolą wprowadzić naturę do wnętrza.

Od wieków natura inspirowała Artystów malarzy czy rzeźbiarzy. Tworząc swoje dzieła, wykorzystywali motyw roślin, wizerunek zwierząt nadając im nowego wyrazu. Natura była obecna w przestrzeni sztuki, architektury budynków oraz wnętrz. Po dziś dzień stanowi jeden z ważniejszych czynników, które brane są pod uwagę podczas projektowania, aranżowania. Gdzie i w jaki sposób można wykorzystać motyw natury tak aby aranżowane przez nas przestrzenie pięknie się prezentowały?

Pomysłów na wykorzystanie motywu natury we wnętrzach jest wiele. Wszechobecnie panującym hitem prezentującym tego typu wzory są tapety. To na nich możemy podziwiać roślinne aranżacje, które idealnie będą prezentować się w wybranej przez nas przestrzeni. Występują one w wielu wariantach kolorystycznych oraz wzorach. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Tapeta jedwabna, winylowa, imitacja betonu. Materiał z jakiego jest wykonana można dobrać odpowiednio do wnętrza w jakim będzie się znajdować.

Showroom KLER / Galeria Polskie Meble

Showroom KLER / Galeria Polskie Meble

Showroom KLER / Galeria Polskie Meble

Natura może również zagościć na tkaninach wykorzystywanych w przestrzeni naszego domu czy mieszkania. Zasłony, koce, poszewki na poduszki to tylko kilka z przykładów gdzie może wykorzystany być motyw roślinny. Dodatki tego typu pomagają szybko zmienić charakter wnętrza. Bezinwazyjnie. Niskim kosztem.

Ważnym elementem wystroju każdego wnętrza są kolory ścian. Modne w tym sezonie kolory pastelowe idealnie będą kontrastować z żywą zielenią, welurowymi obiciami mebli. Pięknie prezentować się na nich będzie naturalne drewno, ceramika, szkło. Ściany stanowią tło dla rzeczy, które chcemy wyeksponować. A te mogą przybrać różnorodną formę. Na rynku jest dostępnych wiele produktów inspirowanych naturą. Świeczniki, wazony, lampy, patery. Tego typu dodatki znajdziesz w każdym sklepie z dodatkami. Pamiętaj jednak aby przy ich wyborze kierować się rozsądkiem


Aktualności