Dobry stół to trwały stół. Jak go wybrać?

Stół. Jeden z najważniejszych mebli w domu. Przy nim spędzamy czas z najbliższymi. Jemy niedziele obiady, wspólne śniadania. Gramy w karty. Rozmawiamy. Kłócimy się oraz godzimy. Jest nieodłącznym elementem każdej jadalni. Z wygodnymi krzesłami stanowi całość, która sprzyja codziennemu funkcjonowaniu.


Tekst i zdjęcia: Materiały prasowe Galerii Polskie Meble / www.polskiemeble.com.pl

Projektując wnętrze, warto pomyśleć o jego funkcjonalności. Tym bardziej w czasach, kiedy spędzamy w domach wiele czasu musimy myśleć o tym aby rozwiązania wprowadzane podczas aranżacji były użyteczne. Stół to mebel, który pojawia się w większości pomieszczeń w naszych domach. Kuchnia, salon czy jadalnia – wszędzie tam obecne jest miejsce przy którym można usiąść, zjeść, porozmawiać. Zatem jaki stół jest najlepszy? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Salon Meble Potocki Stół SLIM

Salon RAD-POL Jadalnia Leonardo

Wśród mebli oferowanych przez salony meblowe w Galerii Polskie Meble, można znaleźć ciekawe rozwiązania oraz formy stołów. Począwszy od tych klasycznych prostokątnych, owalnych wykonanych z litego drewna po bardzo designerskie stoły wykonane ze szkła, metalu, tworzyw sztucznych o kształtach nietuzinkowych, takich które same w sobie stają się sztuką. Stół przede wszystkim musi być funkcjonalny. Wykonany z odpornego na zarysowania materiału musi być trwały i stabilny. Przy jego wyborze warto pomyśleć o tym jakie funkcje będzie spełniać.

MEBLE MATKOWSKI Stół LANO krzesło CORDOBA

Salon Italmeble Stół Dragon Keramik i krzesła Wanda marki Cattelan Italia

Szukając stołu do jadalni pamiętajmy o funkcji rozkładania. Przyda się ona przy organizacji większych przyjęć, spotkań z najbliższymi. Dobry stół, to także trwały stół, który posłuży nam przez dłuższy czas. Nie bez powodu, kiedy myślimy o stole, zwykle wyobrażamy sobie solidny mebel z litego drewna. Tego typu meble mają swój urok. Starzeją się razem z nami. Idealnie sprawdzą się zarówno we wnętrzu klasycznym jak i nowoczesnym. Wykonane z litego kawałka drewna lub np. z części starych desek, drzwi nie tylko ciekawie się prezentują ale również są unikatowe pod kątem aranżacji. Ciekawą alternatywą są również stoły wykonane z metalu (stali lub aluminium) ze szklanym blatem. To idealne rozwiązanie do przestrzeni nowoczesnych.

Salon KLER Stół rozkładany Icaro

Stoły mają również blaty wykonane z kamienia lub popularnego lastryko. Można go dopasować do wnętrza już obecnego, lub całkowicie wykreować nową przestrzeń. Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać jest wysokość kupowanego stołu. Musi on idealnie współgrać z krzesłami, które będą do niego dobrane. Za wysoki lub za niski. Na takie błędy nie możemy sobie pozwolić, dlatego najlepiej wybierając stół od razu mieć na uwadze krzesła do niego dobrane. Unikniemy problemu jaki może wynikać z różnych wysokości mebli, a jest to szczególnie ważne, aby zasiadając przy stole czuć się wygodnie i komfortowo. By wspólnie spędzone przy nim godziny upłynęły nam w miłej atmosferze.

Materiał został opublikowany 6 sierpnia na portalu www.codziennypoznan.pl 


Aktualności