Meble i wyposażenie gabinetu

Przez poważne zmiany wywołane wydarzeniami ostatnich lat, coraz więcej firm przeszło na formę pracy zdalnej. Z tego powodu, coraz więcej osób zaczęło myśleć o wydzieleniu pomieszczenia na domowe biuro lub gabinet, co miałoby sprzyjać bardziej efektywnej i kreatywnej pracy, a jednocześnie pomagało się wyciszyć i skupić na powierzonych zadaniach. Inaczej będzie wyglądał gabinet szanowanego profesora czy biznesmena, pracownika korporacji, zaś zupełnie inaczej będzie zagospodarowana przestrzeń i dopasowane meble w kreatywnej pracowni w postaci biura domowego grafika lub innej osoby wykonującej zawody artystyczne czy zajmującej się projektowaniem. Dlatego tak istotne jest praktyczne dobranie mebli i wyposażenia gabinetu w zależności od potrzeb jego użytkownika.

Podstawowe zasady urządzania gabinetu lub domowego biura

Podczas przystosowania takiego pomieszczenia na biuro lub gabinet, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach przy jego urządzaniu:

1. Biurko jako centralny punkt gabinetu. – Najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu będzie przede wszystkim biurko, gdyż to właśnie przy nim spędzimy najwięcej czasu podczas wykonywania obowiązków zawodowych lub pracy kreatywnej. Powinno mieć ono przede wszystkim dobrą wysokość i być wygodne i praktyczne, a w gabinecie można pokusić się dodatkowo o elegancję, gdyż prezencja takiego wnętrza jest bardzo ważna – zwłaszcza u osób o wyższym statusie. Do pracy na komputerze warto wybrać biurko z odpowiednim podwyższeniem na monitor, aby zapewnić odpowiednią wysokość ekranu – na poziomie oczu. Jednak biurka dla grafików i projektantów będą się zasadniczo różnić od standardowych ze względu na specyfikę pracy. Do biurka warto dobrać odpowiedni fotel lub krzesło obrotowe umożliwiające nawet wielogodzinną pracę w dogodnych warunkach.

2. Miejsce do przechowywania. – Kolejnym istotnym elementem umeblowania i wyposażenia gabinetu, będzie miejsce do przechowywania ważnych dokumentów, książek, płyt i innych nośników czy przyborów biurowych, jak segregatory, papier, notatniki, długopisy i pióra, pieczątki, zszywacze, spinacze do papieru i wiele innych. Dlatego niezbędne jest dobranie odpowiednich szafek, regałów, półek czy oszklonych gablot, które umożliwią wygodne przechowywanie i wyjmowanie umieszczonych w nich rzeczy.

Jakie meble do gabinetu lub domowego biura wybrać?

Wiele zależy od specyfikacji i przeznaczenia domowego gabinetu czy biura oraz od pełnionej funkcji osoby z niego korzystającej. Niemalże każdy gabinet czy domowe biuro będzie wymagało odpowiedniego biurka oraz dopasowanego do potrzeb siedzenia w postaci krzesła, fotela czy krzesła obrotowego. Nie inaczej ma się sprawa z meblami do przechowywania, takimi jak regały, szafki na dokumenty, oszklone gabloty czy półki, które umożliwią zmieszczenie wszystkich niezbędnych dokumentów, sprzętu elektronicznego czy przyborów biurowych. W przypadku gabinetu prezesa, szefa czy handlowca, niezbędne będzie także zadbanie o odpowiednio wygodne siedzenie dla kontrahentów i partnerów biznesowych oraz stolik kawowy lub ława, które umożliwią odpowiednie przyjęcie gości zapewniając im dogodne warunki podczas rozmów o interesach. Odpowiednio wygodne meble i dobrze zorganizowana przestrzeń to podstawa, zwłaszcza podczas omawiania ważnych przedsięwzięć. Dlatego też salon Galeria Polskie Meble z siedzibą w Poznaniu przygotował obszerną ofertę najlepszych polskich i włoskich producentów mebli, z których znajdą Państwo komplety oraz pojedyncze egzemplarze dopasowane do potrzeb, oraz metrażu gabinetu bez konieczności odwiedzania wielu innych sklepów. Tutaj znajdują się meble w każdym stylu – od eleganckiego francuskiego czy angielskiego, przez modny skandynawski i nowoczesny, aż po minimalistyczny, loftowy i klasyczny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli i wyposażenia gabinetu.