Gorące lato - jaki materac wybrać, aby się wyspać? Radzą eksperci z salonu Strefa Komfortu

Upały dają się ostatnio we znaki dosłownie każdemu. Kolejny raz obudziłeś się niemal mokry w środku nocy? Prawdopodobnie nie Ty jeden. Ocieplenie klimatu to główna przyczyna takiej sytuacji. Inną może być.. źle dobrany materac! Niemożliwe? A jednak.. ;)

Wyższa temperatura latem w niemal każdej sypialni i brak cyrkulacji powietrza w łóżku powoduje nadmierną potliwość. Trudno wówczas mówić o relaksie i odpoczynku, a zaburzony sen  i nie w pełni przespana noc wpływa na nasze samopoczucie następnego dnia. Najszybciej taką niekomfortową sytuacją mogą odczuć użytkownicy materiałów piankowych – jeśli w bezpośrednim kontakcie tuż pod pokrowcem znajduje się popularna pianka termoelastyczna zwana „memory”, która dodatkowo oddaje ciepło, brak komfortu termicznego i nadmierne pocenie mamy jak w banku. Niewiele już wówczas możemy zrobić, poza porządnym wychłodzeniem sypialni przed snem.

Dlatego dobierając materac w dzisiejszych czas i przy aktualnych temperaturach najlepiej postawić na hybrydę. Konstrukcja bazy materaca oparta na sprężynach, w połączeniu z piankami stwarza przestrzeń powietrzną do wewnętrznej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu materac może „oddychać”. Ważne też, aby materac posiadał odpowiedni rodzaj pianek i min. 5 cm piankowej warstwy nad sprężynami – taki dystans nie pozwala wyczuć sprężyn podczas nacisku. Jednak dla wysokiej oddychalności materaca potrzebne jest jeszcze coś – więcej perforacji w piankach.

Jednym i jak dotąd najlepszym rozwiązaniem stawiającym na wysoką cyrkulację podczas upalnych nocy jest BoxMistral, który gwarantuje wysoką oddychalność materacy dzięki zastosowaniu Air Technology w specjalnej tkaninie 3D Mistral, która zapewnia dopływ świeżego powietrza do skóry. To właśnie włoska marka Mistral przyczyniła się do rozwoju innowacyjnego konceptu higieny i zdrowia, którego główną cechą jest oddychalność i przepuszczalność powietrza, tak potrzebna dla jakościowego snu.

Materacem, który szczególnie polecamy na upały jest BoxMistral Super  Micromolla. To, co go wyróżnia to przede wszystkim:

  • idealne punktowe podparcie ciała dzięki zastosowaniu dzięki bardzo wysokiej gęstości sprężyn,
  • wysoka żywotność i równomierne rozłożenie obciążeń dzięki sprężynom w poliestrowych kieszeniach,
  • cyrkulacja powietrza tuż pod wierzchnim pokrowcem dzięki tkaninie 3D Mistral Soft,
  • system oddychający i gwarantujący swobodny przepływ powietrza i brak wilgoci dzięki tworzonej przez tkaninę Mistral poduszce powietrznej połączonej z perforowanymi piankami.

Jakość, higiena, naturalna termoregulacja i komfort użytkowania – to na te cechy przede wszystkim powinniśmy postawić podczas wyboru materaca, aby cieszyć się spokojnym snem niezależnie od temperatur za oknem.


Aktualności

-15% meble wypocznkowe olta
PROMOCJA MEBLE BEZ VAT2020
2020-02-11 09_22_48-Otrzymaj 5 % rabatu na zakup mebli!.pdf - Adobe Acrobat Reader DC