Kuchnia – serce każdego domu!

Jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu. Kuchnia, bo o niej mowa stanowi centrum dowodzenia. To tu przygotowujemy pyszne posiłki dla najbliższych. Zapraszamy znajomych na wspólne gotowanie. Czasy, gdy kuchnia pełniła wyłącznie funkcję roboczą odeszły dawno do lamusa.  To wyjątkowe miejsce, serce domu, w którym spotykają się wszyscy domownicy, aby gorącą, aromatyczną kawą rozpocząć dzień, a zakończyć go lampką czerwonego, wytrawnego wina.

Tekst: Piotr Chabzda
Zdjęcia: materiały promocyjne salonów Galerii Polskie Meble

Rustykalna, utrzymana w stylu wiejskim, skandynawska czy nowoczesna… kuchnia może mieć różny styl. Nawiązująca do miejsca, w którym żyjemy, naszego charakteru, stylu życia - odzwierciedla klimat w jakim najlepiej się czujemy. Urządzając przestrzeń, w której rozpoczynamy każdy poranek, warto zadbać o jej funkcjonalność. Nowoczesna kuchnia musi nie tylko przekonywać lekką i jasną formą, ale także rozmaitymi schowkami, rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne życie. Ukryte szuflady, sprzęty AGD, cargo, wyjmowane koszyki to w tej chwili must have w każdej kuchni. Warto zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami, które proponują producenci oraz projektanci kuchni.

Innowacyjność i funkcjonalność

Nie ma co ukrywać - dzisiejsze kuchnie naszpikowane są innowacyjnymi rozwiązaniami. Część z nich sterowana przez specjalne aplikacje mobilne pozwala w szybki i prosty sposób przygotować sprzęt do gotowania. Piekarniki z funkcją parowania, ekspresy samoczynnie przygotowujące ulubioną kawę, czy robot analizujący to, co mamy w lodówce, tak abyśmy mogli zrobić przemyślane zakupy – to tylko część z innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Projektując kuchnię, warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ pomagają w codziennym życiu i pozwalają skupić się na przygotowywaniu posiłków oraz prowadzeniu rozmów z najbliższymi .

Projektując kuchnię marzeń, warto zwrócić uwagę zarówno na aspekt techniczny, jak rozmieszczenie sprzętów, blatów roboczych, ale również wyposażenie. Mobilne rozwiązania jak ruchome barki, wysuwane blaty czy okapy doskonale współgrają z inteligentnymi systemami w domu. Pionierskie rozwiązania stosowane m.in. w projektach firmy Halupczok jak bezkablowe podświetlenia uchwytów frontów meblowych kuchni, czy regulowane wysokości umieszczania szuflad dają poczucie nowoczesności i powodują, że wszystko jest pod ręką.

Nienaganny design

Sprzęty w kuchni to jedno. Stanowią kropkę nad i całego projektu. A co z szafkami, blatami, i tak ważnymi frontami szafek? To w jakim stylu chcemy urządzić kuchnię marzeń, jest naszą indywidualną kwestią. Bezuchwytowy design, powściągliwy język form i purystyczna konstrukcja całości, nadają kuchniom lekką i ponadczasową optykę. Widać to chociażby w projektach kuchni prezentowanych w Salonie Kuhlmann. Ukryte wewnątrz zautomatyzowane systemy otwierania  pozwalają bezdotykowo wysuwać szuflady, otwierać szafki. Udogodnienie warte rozważenia. Podobnie jak materiały, z których wykonywane są meble oraz blaty. Współczesne materiały wykorzystywane do produkcji mebli to nowoczesne surowce, niejednokrotnie powstałe przy użyciu zaawansowanych technologii, odporne są na wysokie temperatury, zarysowania oraz wilgoć. Warto wspomnieć, że coraz częściej przy projektowaniu, korzystamy z surowców naturalnych. Poddane odpowiedniej obróbce idealnie sprawdzą się na wyspach, kuchennych blatach czy ścianach. Widać to w projektach prezentowanych w Salonie ErnestRust. Elementy metalu, złota, szkła potęgują wrażenie wyjątkowości i nadają unikatową, szlachetną formę. Pozwalają wykraczać poza obszar związany z samą formą i kształtem mebla.

Kuchnia marzeń jest w zasięgu ręki. Dzięki pomocy ekspertów z dziedziny projektowania można wykreować miejsce, gdzie nie tylko będziemy przygotowywać posiłki, ale również spędzimy  miło czas, celebrując go z najbliższymi.

 

Kuchnia Carmen - Studio Mebli Kampra

Kuchnia Carmen - Studio Mebli Kampra

Kuchnia MARRONE - Salon Kuchnie Halupczok

Kuchnia NATURA - Salon Meble Merda

Kuchnia OKTAWIA- Salon ATLAS Kuchnie

Kuchnia R3 z kolekcji R-collection - Salon ErnestRust

Kuchnia TEMA - Salon Kuchni Kuhlmann


Aktualności

-15% meble wypocznkowe olta
PROMOCJA MEBLE BEZ VAT2020
2020-02-11 09_22_48-Otrzymaj 5 % rabatu na zakup mebli!.pdf - Adobe Acrobat Reader DC