Zadbaj o komfort swojego snu!

Spotkanie za spotkaniem, terminy gonią jeden po drugim, kalendarz wypełniony po brzegi. Nieważne, co spotkało nas podczas całego dnia – pod jego koniec zazwyczaj marzymy już tylko o odpoczynku, najlepiej we własnej sypialni. A biorąc pod uwagę, że prawidłowy sen bardzo mocno wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie oraz że w ciągu całego życia przesypiamy średnio aż 20 lat nadeszła najwyższa pora, aby zadbać o jakość swojego snu!

Tekst: Paulina Buraczewska
Zdjęcia: materiały promocyjne najemców Galerii Polskie Meble

Na szczęście coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że sypialnia nie jest stworzona tylko po to, aby po prostu się „przespać”, ale po to, by naprawdę porządnie wyspać. Dlatego warto zadbać o właściwy projekt i wyposażenie sypialni. Jako pomieszczenie stworzone z myślą o odpoczynku, sypialnia zdecydowanie nie jest miejscem na różnego rodzaju „rozpraszacze” jak komputer czy telewizor. Najlepiej, gdyby znalazło się w niej miejsce jedynie na niezbędne rzeczy: wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem oraz stoliki nocne, na które spokojnie można odłożyć drobne przedmioty codziennego użytku jak telefon, książka czy szklanka z wodą. Przy mniejszej ilości otaczających przedmiotów łatwiej bowiem skupić się na rzeczy, która w tym pomieszczeniu powinna być dla nas najistotniejsza czyli na jakościowym i regenerującym śnie.

Dbałość o odpowiedni projekt sypialni to jednak nie wszystko. Fundamentalne znaczenie dla jakości naszego snu ma wybór odpowiedniego materaca – wielu z nas niestety nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo prawidłowe podparcie naszego ciała przez odpowiednio dobrany materac wpływa na komfort i jakość wypoczynku, a co za tym idzie na dobre samopoczucie w ciągu dnia. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór materaców w różnych cenach, z różnych materiałów, o różnym stopniu twardości i o różnym przeznaczeniu – wraz z pomocą doświadczonego sprzedawcy bądź fizjoterapeuty każdy jest w stanie wybrać model spełniający nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Wszystkim, którzy w szczególny sposób chcą zadbać o swój kręgosłup z pomocą przyjdzie materac Bergamo z serii Exclusive firmy Materasso dostępny w salonie Esencja Snu – dzięki połączeniu trzech różnych rodzajów pian specjalistycznie konturowo wyprofilowanych po obu stronach materaca dyski kręgosłupa mogą być lepiej odżywiane przez płyn rdzeniowy, co przekłada się na ich lepszą amortyzację. U tych, którzy lubią dać się otulić termoelastycznym piankom dla większej elastyczności, sprężystości i powierzchni podparcia, dzięki czemu wywierany przez ciało nacisk zmniejsza się znacznie poprawiając komfort snu sprawdzi się bestsellerowy model Barcelona marki Senpo. Na potrzeby zwolenników materaców hybrydowych czyli łączących w swojej budowie pianki i sprężyny odpowiada ekskluzywna marka Royal Coil (dostępna w salonie FEST Materace) oferująca materace, które w dolnej części posiadają wkłady sprężynowe, a w górnej warstwy pianek, lateksu i naturalnych składników, takich jak końskie włosie, wełna czy bawełna. A dla tych, którzy oprócz właściwości zdrowotnych cenią sobie również niezwykłą precyzję i jakość wykonania oraz zastosowanie luksusowych materiałów doskonały będzie model Lux Estate™ Plush firmy Stearns & Foster z oferty salonu DlaSpania. Od kaszmiru i jedwabiu w pokrowcu, przez bawełniano – wełnianą wyściółkę z połączenia najlepszej jakości bawełny ze Stanów Zjednoczonych oraz wełny z Nowej Zelandii po tytanowe sprężyny i ręcznie wykonane pikowania – wszystkie te szczegóły sprawiają, że ten materac doceni nawet najbardziej wyrafinowany fan luksusu.

Jednak najważniejszym czynnikiem, który powinien bezwzględnie wpływać na wybór materaca jest.. nasza wygoda! To tym parametrem powinniśmy się przede wszystkim kierować podczas zakupów, bo nawet najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie materac jeśli nie będzie dla nas po prostu wygodny nie zagwarantuje nam zdrowego i jakościowego snu. A na tym powinno nam najbardziej zależeć podczas wyboru materaca „szytego na miarę”.


Aktualności

-15% meble wypocznkowe olta
PROMOCJA MEBLE BEZ VAT2020
2020-02-11 09_22_48-Otrzymaj 5 % rabatu na zakup mebli!.pdf - Adobe Acrobat Reader DC