Stolik kawowy – czy jest niezbędny w salonie?

Salon. Serce domu. Tu spędzamy wolny czas. Odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy. Gramy z dziećmi w planszówki. Oglądamy ulubiony film. Spotykamy się ze znajomymi. Wystarczy wygodna sofa, fotel i stolik, który przyda się podczas wspomnianych aktywności. No dobrze tylko jaki stolik najlepiej sprawdzi się w przestrzeni salonu?

Tekst i zdjęcia: Materiały prasowe galerii Polskie Meble 

Na to pytanie każdy z nas odpowie inaczej. Wybierając stolik do salonu warto pomyśleć o tym jaką funkcję będzie on spełniać. W ofercie salonów meblowych znajduje się wiele projektów, które pięknie się prezentują i są funkcjonalne, ale czy w naszym przypadku będą użyteczne?

Tu musimy zastanowić się z jakiego materiału powinien być wykonany stolik do salonu. W ofercie showroomów z meblami znajdziemy wiele stolików kawowych wykonanych z drewna, metalu, szkła oraz modnego ostatnio spieku kwarcowego. Są to materiały wytrzymałe, które w prosty sposób możemy posprzątać. Dobierzmy mebel tak aby współgrał kolorystycznie i kształtem do reszty mebli.  Pamiętaj! Warto aby stolik też nie był za ciężki.

Stolik kawowy Amaranth / Salon Ziemann Home Decor

Kolejnym czynnikiem, który odgrywa istotną rolę przy zakupie stolika to jego wymiary. Optymalny stolik kawowy ma wysokość od 40 do 55 cm. Pamiętajmy! Wybierając stolik musi być on dopasowany do wypoczynku. Stolik za niski spowoduje, że będziemy musieli się schylać sięgając po np. kubek z kawą, herbatą co z biegiem czasu może być kłopotliwe. Najpopularniejsze wymiary stolików to 110 cm długości i 60 cm szerokości. Warto zapoznać się z opcją, która łączy stoliki o różnych wysokościach - niższy z wyższym. Często są one tak zaprojektowane, aby w razie potrzeby można było jeden stolik włożyć w drugi.

Stoliki DAVIO / Salon Decorator Home Design

 Występujące w ofercie salonów meblowych stoliki często są również wyposażone w półkę. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Siedząc na sofie i przeglądając prasę lub czytając książkę możemy je odłożyć na półkę poniżej blatu. Dzięki temu nie zajmujemy przestrzeni na górze stolika i możemy w pełni z niej korzystać.

Jak widać czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu stolika kawowego jest wiele. Warto więc udać się do salonu, gdzie ekspert doradzi, który produkt będzie najlepiej pasować do Państwa wnętrza oraz oczekiwań.

Stolik 4329 / Salon Rad-Pol


Aktualności